Меню сайту


Відео
Пошук


Наше опитування
Чим, на вашу думку, краще замостити подвір'я?
Всього відповідей: 186
Головна » Статті » Мої статті

Тротуарна плитка полімерпіщана. Технологія вкладання
Тротуарні полімерпіщані покриття укладають на піщані, щебеневі або бетонні основи. Вид основи і його товщина залежить від умов експлуатації покриття, товщини плит і визначається проектом будівництва.

В загальному випадку рекомендується наступна технологія укладання тротуарних плиток:

* Виїмка дерну на глибину близько 150 мм.
* Подовжнє і поперечне планування поверхні з дотриманням технологічних ухилів для стоку води.
* Трамбовка, укачування або віброущільнення поверхні земляного полотна.
* Викопування канавок для бортового каменя.
* Трамбування дна канавок і відсипання 5 см шару піску на дно канавок.
* Установка в канавку бортового каменя на бетонну подушку.
* Застелення земляного полотна геотекстілем, для запобігання деформації дорожнього полотна (застосовується в слабких пучиністих грунтах).
* Відсипання поверхні, що застилається, щебенем фракції 5-20 мм товщиною шару 10-20 см (за умови заїзду автотранспорту) з подальшим поливом поверхні водою і трамбуванням. У непучиністих грунтах без заїзду вантажних автомобілів допустиме відсипання крупним злегка зволоженим піском товщиною шару 10-15 см.

(Варіант 1). Відсипання по утрамбованому щебеню шару злегка зволоженого піску шаром 5 см з подальшим вирівнюванням за допомогою рейки.

(Варіант 2). Укладання по поверхні вирівняного, зволоженого і вкатаного шару піску арматурної сітки 50х50 мм без в'язки. Відсипання сухої суміші шаром 3-4 см з подальшим слабким зволоженням за допомогою лійки).

(Варіант 3). Вироби укладаються на шар розчину завтовшки 2-3см безпосередньо на трамбований щебінь без відсипання піщаного шару. Марка розчину - М150 (цемент:песок - 1:3), замість розчину можна використовувати плитковий клей - це дорожче але надійніше, лише обов'язково укладати на бетонне стягування товщиною 5-10 см.


* Тротуарні плити укладаються на підстилаючий шар, і втрамбовуютьсяя за допомогою віброплит, масивних дерев'яних киянок.
* По поверхні укладених плит розсипається суха суміш і розподіляється по щілинах.
* Укладена поверхня плитами ретельно очищається від залишків сухої суміші і поливається вздовж щілин невеликою кількістю води з лійки.

Рекомендації по технології укладання бруківки для різних типів тротуарних плиток. Тротуарні плити укладені на суху суміш або ліжко розчину на щебеневій подушці витримують навантаження від заїзду легкового автомобіля. Плити, укладені на бетонну основу витримують навантаження від вантажного автомобіля.

Рекомендується:

Застосовувати тротуарні полімерпіщані плити для укладання у виробничо-складських приміщеннях, автогаражах, автомитті, підвальних приміщеннях. Це значно понизить віддачу вологи і холоду в приміщенні.

У цих випадках між плитами залишаються проміжки в 2-3 мм, які в подальшому заповнюються силіконом, або ж силікатним клеєм.

Дане покриття не вбирає вологу, що полегшує його очищення від бруду та пилу.

Тротуарні полімерпіщані плити не викрошуються, тому самостворення пилу виключено.

Тротуарні полімерпіщані плити успішно застосовуються для пішохідних і автомобільних доріжок просто неба, оскільки дощ і сніг не проникає в плити і відповідно не руйнує їх.

Примітка: під час укладання потрібно добре заповнювати сумішшю поглиблення, які розміщені з тильного боку плитки, щоб потім в зимовий період вода не підривала її.

При зовнішньому застосуванні між плитами залишають проміжки в 3-4мм, які в подальшому заповнюються піском або силікатним клеєм, або їх сумішшю.

Тротуарні плитки укладені на суху суміш або розчин на щебеневій подушці витримують навантаження від легкового автомобіля. Плити, укладені на бетонну основу, витримують навантаження від вантажного автомобіля.

Не рекомендується:

Укладати тротуарні полімерпіщані плити впритул, не залишаючи вказаних проміжків між ними.

Укладати тротуарні полімерпіщані плити на незахищеній від дії сонячних променів відкритої місцевості площею понад 100кв.м, при заповненні проміжків між плитками піском, або іншим не еластичним матеріалом, без вживання розділових декоративних каналів. Це не стосується технології укладання тротуарних полімерпіщаних плит, коли проміжки між ними заповнюються силіконом або силікатним клеєм, або сумішшю піску з силікатним клеєм.

Категорія: Мої статті | Додав: Адмін (08.02.2011) | Автор: Андрій
Переглядів: 3499 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Контакти

Укладання бруківки


Телефони:

(067) 416 09 76 Андрій

(097) 249 65 63 Михайло

E-mail: myh_and80@mail.ru

Годинник
Форма входу
Статистика
Погода в Львове
Protected by Copyscape Original Content Check

безкоштовна розкрутка сайту, реєстрація в каталогах

каталог сайтів

Українська дошка оголошень
тИЦ и PR сайта brukivkalviv.at.uaЯндекс.Метрика

Укладання бруківки, брусчатка, бруківка, укладання тротуарної плитки, тротуарна плитка, укладання бордюрів

Copyright Укладання бруківки © 2023Укладання бруківки, укладання тротуарної плитки, бруківка, тротуарна плитка, укладання бордюрів